(FOTO: YOUTUBE/WORLD DRIVING UK)
Sigurni smo da ste ne jednom doživeli da odete na odmor, iznajmite automobil (ili ste došli svojim kolima), krenete u vožnju i nađete se u potpunom haosu. Vozači oko vas koji jure kao ludi, ne poštuju saobraćajne znakove, ne signaliziraju skretanje, a onda na sve to još vama trube jer navodno vozite sporo.
Ovako nešto vam se može desiti u mnogim evropskim zemljama. Ali koja to država ima najgore vozače?
Jedna skorašnja anketa dala je odgovor na ovo pitanje. U njoj je učestvovalo 12.400 stanovnika različitih zemalja starog kontinenta, a od svakog od njih je traženo da oceni svoju vožnju, vožnju svojih sunarodnika i vožnju građana drugih država Evrope.
Rezultati ove ankete bili su krajnje zabrinjavajući. Čak 79% ispitanika je izrazilo negativan stav prema drugim vozačima. Četvrtina Britanaca je rekla da se ponaša kao potpuno druga osoba kada se nađe za volanom, dok je u Poljskoj 42% upitanih osoba izjavilo da „u vožnji svako gleda sebe.“
S druge strane, od svih zemalja, Grčka se naročito ističe. Neverovatnih 91% Grka imalo je nešto negativno da kaže o vozačima iz drugih zemalja, dok su takođe prijavili najviše „neuljudnog ponašanja“ od svojih vozača. Kada je u pitanju psovanje na putu, agresivno sviranje, prekoračenje brzine, vožnja sa mobilnim telefonom, ali i izlasci iz automobila za suočavanje sa drugim vozačom, Grčka se nalazi u samom vrhu.
Tako da ako planirate putovanje kroz Grčku ovog leta, najbolje je da se naoružate strpljenjem i dobrim živcima.
Anketa je pokazala i neke neke pozitivne stvari o vozačima u Evropi. Španci i Britanci, na primer, najmanje osuđuju vožnju ljudi u drugim zemljama, dok su Nemci prilično dobro ocenili vožnju svojih sunarodnika, navodeći da samo manji broj njih vozi agresivno i/ili neodgovorno.
Ukoliko si iskusan vozač ili želiš to da postaneš a nemaš svoje vozilo, OVDE ga vrlo lako možeš pronaći.
Sasomange je oglasnik za sve što tražiš u Srbiji. Oglašavanje na našem sajtu je potpuno besplatno. Iskoristi priliku da na jednostavan način zaradiš, kao i da pronađeš šta god da ti je potrebno.
(Petar Latinović)